Nowość
Producent Peter Lynn
Model Vapor II
Kod towaru VMPL44027A
Sezon 2016
Wersja Kite Only

Opcje produktu

Dostępność Wybierz opcje

od 2 449,00 PLN

Opis

Peter Lynn Vapor został stworzony na podstawie już doskonałej pierwszej generacji. Czy można udoskonalić coś idealnego? Okazuje się że tak. To kwintesencja latawców typu Race do buggy. Poprzednik może poszczycić się światowym rekordem prędkości na lądzie, który stanowi ponad 133km/h na rozmiarze 2.7m!

Nowy Peter Lynn Vapor II jest zwieńczeniem pond 4 lat intensywnych badań oraz prac związanych z rozwojem highendowych latawców fullpower race. Niezliczone sesje testowe przeprowadzone przez zespół Peter Lynn’a między innymi w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Belgi dają pewność perfekcji w projektowaniu i wykonaniu. Pięć lat temu pierwsza generacja Vapora zawojowała arenę światową w wyścigach buggy. Do dzisiaj poprzednik jest niesamowitym rywalem dla innych producentów. Jesteś ciekaw możliwości II generacji? Nie zwlekaj już dłużej.

Zapnij pasy, zaczynamy! Peter Lynn Vapor nie jest zwykłym latawcem dla każdego. To wyspecjalizowana maszyna do śmigania, i to naprawdę porządnego śmigania. Jeśli jesteś gotowy na prędkości znane Ci z autostrady dobrze trafiłeś. Vapor jest wymagającym latawcem. Jeśli potrafisz się całkowicie zsynchronizować z latawcem i dosłownie go poczuć możesz być pewien, że Vapor odpłaci tym co ma najlepsze.

Szybkość to wyzwanie

Podejmij wyzwanie przesuwając swoją granicę coraz dalej bijąc swoje rekordy prędkości. Sekret wykrzesania całego potencjału z Vapora tkwi w umiejętnym prowadzeniu oraz używaniu z wyczuciem linek hamulcowych. Delikatne zaciągnięcie hamulców dale ogromnego kopa. To tak jakby wrzucić kolejny bieg i dodać gazu do końca. Ograniczać może nas tylko własny umysł.

Bezkonkurencyjna stabilność

Pewność do latawca daje każdemu możliwość bezstresowego rozwijania swoich umiejętności. Wiadomo, że latawce o wysokim Aspect Ratio są mniej stabilne w porównaniu do innych konstrukcji. Jednak trzeba tu zaznaczyć, że na tak ogromną różnicę długości do wysokości latawca mamy do czynienia ze stabilnością, której nie znajdziemy u innych producentów.

Wyjątkowa sztywność konstrukcji

Zastosowanie szeregu zmian dotyczących sztywności konstrukcji miało wpływ na wiele cech latawca. Sztywność daje lepszą stabilność, wydajność oraz reagowanie na nasze polecenia. W porównaniu do pierwszej generacji, Vapor ma więcej komór. Każda z nich jest zmniejszona co ma wpływ na bardziej płaską powierzchnie profili, co za tym idzie lepszy ciąg boczny oraz ostrzenie pod wiatr. Vapor pozwala na jadę na najbardziej zakręconych torach race. Zarówno odpadanie z wiatrem jak i jazda pod niego jest niesamowita.

Rozmiarówka

Vapor występuje aż w 12 różnych rozmiarach. Każdy rozmiar oferuje doskonałe dobranie do aktualnie panujących warunków wiatrowych. Nie oznacza to jednak, że zakresy wiatrowe rozmiarów się nie zazębiają. Wręcz przeciwnie, możemy latać w tych samych warunkach na 4.4m czy 5.2m2.

Aerodynamiczna doskonałość

Zarówno górna i dolna warstwa latawca jest niemal idealnie gładka. Aerodynamika w dużym stopniu określa prędkość maksymalną. Stąd podejście konstruktorów Peter Lynn o zaprojektowaniu każdego panelu osobno, tak aby współgrały między sobą. Usunięto niechciane wybrzuszenia profili oraz tendencję do tworzenia się zagięć materiału, które miały wpływ na dodatkowy opór podczas lotu.  

Zwiększona wydajność dzięki uździe

Konstruktorom udało się zoptymalizować naprężenia między wszystkimi rzędami uzdy. Dzięki zbalansowanemu ułożeniu siły z latawca wyciągnięto maksymalną precyzję w prowadzeniu oraz ciąg boczny.

Konstrukcja na poziomie Luksusowym

Wszystkie materiały, zarówno te użyte do poszycia jak i sama uzda zostały wybrane z najlepszych dostępnych na rynku. Możesz być pewien, że latawiec będzie służył Ci wiele sezonów. Podwójne przeszycia, punkty mocowania uzdy wzmocnione Dacronem a także linki uzdy z Dyneemy prestretch to tylko kilka przykładów jakości wykonania.

Rozmiary: 2.7m², 3.2m², 3.8m², 4.4m², 5.2m², 6.2m², 7.3m², 8.6m², 10.1m²,12.0m², 14.1m² & 16.6m² Kolorystyki:

  •  Morski / Pomarańczowy / Niebieski (dolne poszycie w kolorze morskim)
  •  Szary / Limonkowy / Szary (dolne poszycie w kolorze białym)

Zawartość zestawu:

Peter Lynn Vapor sprzedawany jest w zestawie Kite Only:

  •  Latawiec Peter Lynn Vapor
  •  Pokrowiec
  •  Instrukcja obsługi

Sugerowane linki:

Długość dobiera się pod swoje indywidualne preferencje. Minimalna wytrzymałość linek to 200kg dla linek mocy, 100 dla linek hamulcowych.

Film