Szkolenia kite w górach!

Na południowym Śląsku działa kilku naszych instruktorów, którzy nauczą Cię przede wszystkim lądowych odmian kitingu. Bliskość gór, duża wysokość nad poziomem morza sprawia że region Beskidu Śląskiego i Żywieckiego ma wiele do zaoferowania jeśli chodzi o landkite, a szczególnie o jego zimową odmianę – snowkiting.

Wieloletnie doświadczenie instruktorów oraz setki godzin spędzonych w górach są gwarancją poznania landkitingu od praktycznej strony i dowiedzenia się więcej o najlepszych miejscach do latania na południowym Śląsku oraz na Słowacji/Czechach.

Szkolenia odbywają się najczęściej na spotach w Węgierskiej Górce oraz słowackich Oravach. Organizowane są też wyprawy w snowkite wysokogórski na szczyty Pilska oraz Vratna na Słowacji. Szkolenia i wypady przeprowadzane są często z instruktorami z Bielska Białej.


Zadzwoń do Nas a z chęcią rozwiejemy Twoje wątlipwości i wprowadzimy Cię w świat kitingu!

Piotr Damec

Szkolenia Landkiting oraz Snowkiting:

tel: 503735103

Instruktor narciarstwa, mountainboardu oraz landkite. Wieloletni zawodnik, działacz i promotor sceny mountainboardowej. Założyciel najdłużej działającej szkoły mountanboardu w Polsce Wildboards, założyciel i wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Mountainboardowego. Srebrny medalista mountainboardowych mistrzostw Europy w Boardercrossie w Serbii 2012 roku i Mistrz Polski w Slalomie. W Kitingu specjalizuje się w lądowych dyscyplinach raco’wych i mocno kręci go freeride. Kilka razy stał na podium podczas Open Race Contest w Lesznie. Na desce z kit’em od 2009 roku. Z nim poznasz wszelkie aspekty landkite oraz snowkite.

Kamil Gach

Szkolenia Landkiting oraz Snowkiting:

Instruktor surfingu, wakeboardu, kiteboardu oraz mountainboardu. Wielokrotny uczestnik w zawodach na arenie międzynarodowej i krajowej z licznymi sukcesami w mountainboardzie i snowboardzie. Od czterech lat prowadzi snowpark w Korbielowie, organizując zawody, imprezy, szkoląc freestyle i freeride. Współzałożyciel szkoły Pilsko Snowkite, jeśli chodzi o kiting jego specjalizacją jest Freestyle oraz Freeride.

O szkoleniach w oddziale

JAK TO WYGLĄDA? 
Kursy składają się z dwóch  etapów początkujących (INTRO oraz PODSTAWA) oraz etapów zaawansowanych (RIDER, FREESTYLE). Poszczególne etapy zazębiają się tematycznie, pozwalają na uzyskanie jak najlepszych efektów w nauce, których celem jest usamodzielnienie kursanta land/snow kite po dwóch pierwszych etapach szkoleniowych. Zapraszamy również na darmowe szkolenia DEMO – podczas których całkowice darmowo, dowiesz się podstawowych informacji na temat landkitingu i spróbujesz okiełznać latawiec treningowy. 

Pilsko snowkite (2)

GDZIE SZKOLIMY?
Szkolenia INTRO oraz PODSTAWOWE prowadzimy w Węgierskiej Górce – Fort Wyrwidąb – INFORMACJE
Szkolenia PODSTAWOWE oraz ZAAWANSOWANE prowadzimy na słowackich Oravach oraz Pilsku – INFORMACJE


INTERESUJE CIĘ SNOWKITING? 
Nie czekaj na pierwszy śnieg! Kursy podstaw snowkitignu (INTRO) zalecamy jeszcze przed pierwszym śniegiem. Dużo łatwiej jest oswoić się ze sterowaniem na trawce przy dodatniej temperaturze, aniżeli w zimowych warunkach ! Dopiero gdy opanujesz sterowanie latawcem z de-powerem na nogach, zalecamy kurs PODSTAWOWY ze śnieżnym podkładem. Nasze szkolenia organizujemy z dostępem do desek mountainboardowych – to świetny trenig przed snowkitem na snowboardzie i nartach. 


KAŻDY NASZ KURS ZAWIERA:

 • Opiekę instruktora
 • Latawiec + trapez (kask, ochraniacze na kolana i nadgarstki)
 • Deska mountainboardowa (landkite, wstęp do snowkite) 
 • Fachową pomoc w późniejszym doborze sprzętu – atrakcyjne rabaty dla kursantów.

ZAPRASZAMY NA DARMOWY KURS ZAPOZNAWCZY !

KURS DEMO – 0 pln – Czas trwania: 30 minut
Nie jesteś pewien czy landkite to sport dla Ciebie? Zapraszamy na jedną z naszych sesji, całkowicie darmowo będziesz miał okazję zapoznać się z kitem i nauczyć się sterowania latawcem treningowym. Zadzwoń do nas i zapytaj kiedy latamy!

Snowkite Kraków

KURS INTRO SNOWKITE / LANDKITE – 150pln – Czas trwania 2,5h. (1,5h z instruktorem + 1h samodzielna)
Kurs przeznaczony dla osób poczatkujących, które nigdy nie miały styczności z kit’em. Przygotowuje on do etapu podstawowego (snow/landkite). Kurs ten odbywa się na tzw. treningówkach oraz małych latawcach komorowych (de-power)

Podczas kursu poznasz:

 • zasady doboru miejsca i latawców do warunków
 • analiza bezpieczeństwa na spocie
 • kultura na spocie
 • znaki komunikacyjne
 • konstrukcję oraz rodzaje latawców
 • zasadę działania systemów bezpieczeństwa
 • teorię okna wiatrowego
 • sposób poruszania się po oknie wiatrowym latawcem treningowym
 • ćwiczenia udoskonalające sterowanie i poruszanie się z kit’em 
 • przygotowanie do startu i nauka sterowania latawca z de-powerem
 • toerię halsowania, zatrzymywania się i podstawowych zwrotów
 • sposób zwijania oraz pakowania latawca komorowego

ZBIERZ EKIPĘ BĘDZIE TANIEJ! Każdy następny kursant + 100zł. 
Maksymalna ilość na jednego instruktora : 4 kursantów. 

Landkite Snowkite Intro Szkolenie

KURS PODSTAWOWY SNOWKITE / LANDKITE – 350pln – Czas trwania 3,5h ( 2,5h z instruktorem + godzina samodzielna)

Kurs przeznaczony dla osób po kursie INTRO lub osób po kursach IKO (level 1 lub 2). Kurs ten ma na celu usamodzielnienie kursanta i naukę podstaw jazdy z latawcem; landkite (mountainboard, buggy) lub snowkite (snowboard, narty). 
Podczas kursu poznasz:

 • analizę spotu i bezpieczeństwa
 • efekty wiatrowe 
 • systemy bezpieczeństwa 
 • ćwiczenia symulujące start 
 • podstawy halsowania i jazdy pod wiatr
 • podstawowe zwroty i ich rodzaje
 • niebezpieczne sytuacje – jak unikach, jak reagować
 • podstawy freestyle – podstawy skakania 
 • gaszenie kit’e w trudnych warunkach 

ZBIERZ EKIPĘ BĘDZIE TANIEJ! Następny kursant + 250zł. 
Maksymalna ilość na jednego instruktora : 2 kursantów. 

Landkite Snowkite Kurs Podstawowy

KURS RIDER / FREESTYLE – 120/h
Kursy zaawansowane lub indywidualne toki nauczania landkitingu prowadzimy wyłącznie na wyjazdowych szkoleniach, na spotach z dostępem do równego wiatru, połaci śniegu lub piaszczystych plaż. Skontaktuj się z nami i umów się na szkolenia.
Najbliższe terminy wyjazdów, organizowanych z ekipą Latawki.pl 

LANDKITE – Romo Mega Trip

SNOWKITE – Snowkite Mega Trip


Dodatkowe informacje: 

Wypożyczenie kite – tylko dla osób posiadających doświadczenie (min level IKO 2, skonczony kurs Podstawowy) Koszt wypożyczenia 30 – 60zł/ h (w zależności od modelu)

Wypożyczenie mountainboard – 20zł /godzina + 5zł każda następna
Wypożyczenie Buggy – 40zł + 10zł każda następna
Wypożyczenie kasku – darmowe
Wypożyczenie kompletu ochraniaczy (kolana, łokcie, nadgarski) – 5zł/h 


CO NAS WYRÓŻNIA? 

Wywodzimy się z lądu. Uczymy na latawcach przeznaczonych typowo na ląd (komorowe), których bardzo dużą zaletą jest łatwość startu, samodzielnego lądowania co wpływa na bezpieczeństwo i szybkość nauki. Ponadto, jesteśmy instruktorami mountainboardu, narciarstwa oraz snowboardu. Łączymy metodyki wszystkich dziedzin i podchodzimy indywidualnie do każdego kursanta. 

Spoty kite

Węgierska górka

Przez lata szukania i testowania odpowiednich miejsc do progresu i nauki landkite, trafiliśmy w końcu na miejsce do którego chce się powracać. Miejscówka znajduje się na szczycie łagodnego trawiastego pagórka niedaleko centrum Węgierskiej Górki w Beskidzie Żywieckim, przy charakterystycznym schronie bojowym “Fort Wyrwidąb”.

Pełny opis spotu znajduje się tutaj.

Spot obsługuje każdy kierunek wiatru!

Galeria oddziału

X