Nowość
Producent Peter Lynn
Model Skim 2016
Kod towaru VMPL5628B
Sterowanie Bar
Wersja kolorystyczna Pomarańczowy/Niebieski
Sezon 2016
Wersja Ready To Fly

Opcje produktu

Dostępność Wybierz opcje

od 1 099,00 PLN

Opis

Wskakuj do wody!

Przedstawiamy pierwszą w historii marki Peter Lynn treningówkę zamkniętokomorową na wodę. Skim jest latawcem służącym do wdrażania adeptów w kitesurfing. Nieskomplikowana konstrukcja w połączeniu z 3-linkowym olinowaniem sprawia, że pierwsze bodydragi będą czystą przyjemnością. Latawiec z powodzeniem może być także wykorzystywany jako napęd do desek wypornościowych oraz SUP’ów a nawet kajaków. Dla osób lżejszych oraz dzieci pozwoli na pierwsze ślizgi z klasycznymi kiteboardami. To nie koniec zalet Skim’a. Z racji na zamkniętokomorową konstrukcję istnieje możliwość korzystania z latawca także na lądzie czy śniegu.

Uniwersalność Skim jest latawcem niosącym za sobą szereg możliwości wykorzystania go. Oczywiście główną jego zaletą jest możliwość użytkowania na wodzie. Jednak opcji jest o wiele więcej. Peter Lynn Skim może posłużyć jako pędnik do longboarda, łyżew, wózka buggy, mountainboarda a nawet nart czy snowboardu.  Ile pomysłów tyle zastosowań – sanki też pociągnie po śniegu. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Przyjazny w użytkowaniu Latawiec został stworzony w konstrukcji 3-linkowej. Jest to nieskomplikowane rozwiązanie, z którym każdy sobie poradzi. Uzda została tak zaprojektowana, by w razie ewentualnego jej splątania powrót do zabawy był szybki. Środkowa linka odpowiedzialna jest za system bezpieczeństwa oraz restart latawca. W razie sytuacji awaryjnej wystarczy po prostu puścić bar, a latawiec zostanie nam na kitekillerze nie generując mocy. Gdy zdarzy się nam wylądować latawcem krawędzią natarcia do dołu. Wystarczy pociągnąć środkową linkę i gotowe. Latawiec w mgnieniu oka odwróci się, a my możemy kontynuować zabawę. Skim został tak zaprojektowany, by bez problemu odklejał się od wody podczas restartu.

Zakres wiatrowy Skim jak na latawiec fixed-bridle ma bardzo szeroki zakres wiatrowy. Oznacza to, że może nam służyć zarówno przy lekkim wietrze jak i przy silniejszych podmuchach. Czyni go to doskonałym kompanem do zabawy praktycznie przy każdych warunkach wiatrowych. Latawiec po złożeniu zajmuje mało miejsca. Nawet w zapakowanym aucie po brzegi znajdzie się na niego wolna przestrzeń. Zabieraj go zawsze gdy wybierasz się na spacer bądź na wakacje.

Przygotowanie do lotu Aby zacząć zabawę potrzeba dosłownie chwili. Wystarczy rozłożyć latawiec, rozwinąć linki a następnie napompować latawiec wiatrem. Po czym zdecydowanym pociągnięciem baru do siebie można startować i oddać się wietrznemu szaleństwu. Nie ma tu żadnego podpinania baru czy też pompowania latawca pompką. Prosto, szybko i wygodnie – taki właśnie jest Skim. Po skończonej zabawie należy rozpiąć zamek błyskawiczny znajdujący się na „plecach” latawca i podczas składania wycisnąć powietrze z wnętrza.

Kolorystyki:

 • 2.8m 2 - morski / pomarańczowy
 • 3.4m2 – morski / limonka
 • 4.0m2 – morski / czerwony

Długość i wytrzymałość linek:

 • Skim 2.8m2 – 18m 2 x 150Kg + 1 x100Kg
 • Skim 3.4m2 – 20m 2 x 150Kg + 1 x 100Kg
 • Skim 4.0m2 – 20m 2 x 150Kg + 1 x 100Kg

Zestaw zawiera:

 • Latawiec
 • Pokrowiec
 • 3-linkowy bar z kitekillerem
 • Trwałe linki z Dyneemy
 • Instrukcja obsługi

Film