Nowość
Producent Peter Lynn
Model Peter Lynn Uniq Play
Kod towaru VMPL5015
Rodzaj zestawu Ready To Fly

Opcje produktu

Dostępność Wybierz opcje

od 225,00 PLN

Opis

Seria latawców Uniq od marki Peter Lynn to innowacja na rynku treningówek oraz latawców pociągowych. Całkowite nowe podejście w projektowaniu latawców jedno warstwowych zaowocowało nieskomplikowanymi konstrukcjami z szeregiem zalet oraz ogromną wytrzymałością. Latawce przeznaczone są dla szerokiego grona użytkowników. Założenia projektantów Peter Lynn były następujące. Miano na celu stworzenie pancernego latawca, bezpiecznego oraz  przyjaznego w użytkowaniu, cel został osiągnięty.

Seria latawców Uniq oferuje prostotę oraz łatwość użytkowania na każdym poziomie zaawansowania. Możesz spodziewać się zaskakującej siły pociągowej już w najniższych warunkach wiatrowych. Uniq są stabilne i niezawodne, zastosowanie intuicyjnego sterowania ułatwia poznanie okna wiatrowego. Latawce po przez konstrukcję single skin zajmują niewiarygodnie mało miejsca po złożeniu. W dodatku są o wiele lżejsze w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji. Niska waga latawca to nie tylko zaleta w transporcie, użycie mniejszej ilości materiału wpływa znacząco na wydajność i zakres wiatrowy. Oszacowano, że latawce single skin są bardziej wydajne od klasycznych konstrukcji aż o 40-60%.

Latawce dzięki braku komór nie zbierają piasku. Wpływa to na długość eksploatacji i szybkości zużywania się latawców. Możesz być pewny, że czeka Cię wiele sezonów z tym latawcem. Piasek w komorach wpływa także na samo sterowanie latawcem – tutaj ten problem został wyeliminowany.

Uniq Play jest najprostszym sposobem aby wejść w świat latawców pociągowych. Ten 2-linkowy latawiec sportowo rekreacyjny z powodzeniem może służyć praktycznie dla każdego. Czysta zabawa z poskramiania wiatru gwarantowana. Można by powiedzieć, że w małym pokrowcu drzemie niesamowita zabawa dla całej rodziny.

Ogromna wytrzymałość

Dzięki braku poszycia od dołu latawca wyeliminowano możliwość awarii jaka była częsta w komorowych latawcach pociągowych. Podczas gdy tradycyjny latawiec uderzał w ziemię, w komorach tworzyło się ciśnienie, które często rozrywało poszycie bądź profile poprzeczne. W Uniq Play nie ma tego problemu dzięki jednej warstwie materiału.   

W prostocie równowaga

Latawiec Uniq Play single skin to prostota a zarazem przemyślany projekt z wieloma zaletami. Już teraz można śmiało rzec, że przyszłość latawców trakcyjnych ulegnie zmianie w najbliższych latach.

Ogromna moc

Każdy z latawców serii Uniq dostarcza zaskakującą ilości mocy z każdego metra kwadratowego. Możesz być pewien, że latawiec komorowy nie będzie się umywał do latawców single skin.

Łatwość sterowania

Poskromienie latawca jeszcze nigdy nie było tak proste. Uniq Play lata od pierwszej sesji tak jak byś to sobie wyobrażał. W oka mgnieniu zrobi natychmiastowo każde Twoje polecenie.

Dostępne rozmiary Uniq Play: 1.0 oraz 1.5 m – rozpiętość skrzydła latawca

W zestawie otrzymujesz wszystko co jest niezbędne do rozpoczęcia zabawy:

  • Latawiec Uniq Play
  • Pokrowiec
  • Strapy na nadgarstki
  • Od razu podłączone wytrzymałe linki z Dyneemy
  • Instrukcja obsługi

Uniq Play dostępny jest w kombinacjach kolorystycznych:

  • Uniq Play 1.0 - pomarańczowy / turkusowy
  • Uniq Play 1.5 - zielony / limonkowy

Długość i wytrzymałość linek:

  • Uniq Play 1.0 18m 75kg

Uniq Play 1.5 18m 100kg