Promocja
Producent Peter Lynn
Model Peter Lynn Swell 6 complete red/grey
Kod towaru VKPL3706RC
Rozmiar 6.0
Rodzaj zestawu Ready To Fly
Wersja kolorystyczna Czerwony/Szary
Dostępność Powyżej 14 dni

3 099,00 PLN 5 299,00 PLN

Opis

Peter Lynn Swell jest skrzydłem z którym, doświadczysz niesamowitej i pełnej swobody jazdy na falach! Odnajdź się we freeride, surfowaniu, wave czy też wakestyle. Swell został zaprojektowany by dać Ci elastyczność, pewność oraz zwrotność o jakiej nie marzyłeś. W skrzydle typu wave / wake nie mogło zabraknąć również stabilności. Tak też jest w tym przypadku. Latawiec dosłownie chłonie nieprzewidziane szkwały. Nawet w przypadku delikatnego zluzowania linek skrzydło nie przepada bezwładnie, czeka spokojnie na nasz ruch. Dodajmy do całości niesamowicie szeroki zakres wiatrowy. Całość łączy się we wszechstronnego i niezastąpionego kompana do wodnej zabawy, który odnajduje się w najróżniejszych warunkach. 

Peter Lynn Swell jest skrzydłem o konstrukcji trzech tub poprzecznych. W połączeniu ze średnimAspect Ratio latawiec zapewnia stabilność na najwyższym poziomie wraz z pełną kontrolą zwinności, którą oferuje skrzydło.

Gdy wpływając na falę zaciągniemy trymer doznamy uczucia wolości. Swell wręcz pomaga skupiać się na jeździe, bez potrzeby ciągłego kontrolowania skrzydła. Ustawiając skrzydło całkowicie bez mocy Swell pozostaje nadal łatwy w kontrolowaniu i posłuszny na nasze polecenia. Szybka regulacja mocy na trymerze niewątpliwie ułatwia przejście ze spokojnej jazdy do skoków i osiągnięcia większych prędkości.

Peter Lynn Swell został idealnie zrównoważony między siłą, szybkością i stabilnością. Można by rzec, że latawiec dostosowuje się do wiatru oraz predyspozycji ridera niczym lyrca założona na piance. 

Swell jest nieskomplikowanym i wytrzymałym skrzydłem 4-linkowym. Steroway jest udoskonalonym barem Navigator SL. Dzięki doświadczeniom riderów Peter Lynnapoprawiono między innymi trymer oraz zrywkę w chickenloopie. 

Jeśli jesteś gotowy okiełznać pierwsze fale bez względu na poziom zaawansowania, Swell będzie najlepszym wyborem.

Charakterystyka:

Żwawy i zawsze reagujący na polecenia

Dzięki połączeniu konstrukcji 3 tub poprzecznych ześrednim Aspect Ratio, otrzymujemy tętniące energią żwawe skrzydło. Szybkość w skręcie jest cenną cechą gdy wjeżdżając na falę chcemy ustawić skrzydło w najodpowiedniejszej pozycji okna wiatrowego. Nawet całkowicie pozbawiony ciągu Swell zachowuje swoją skrętność i posłuszeństwo. Restart skrzydła jest intuicyjny i nikomu nie sprawi problemu. 

Świetny zakres wiatrowy

Peter Lynn Swell ma wyjątkowo szeroki zakres wiatrowy. Odnajdzie się w każdych warunkach. Skuteczny depower umożliwi Ci pływanie gdy wiatr będzie nabierał na sile. Wszystkie Swell’e obsługiwane są takim samym barem. Zarówno rozmiar 5m2 jak i 12m2 będzie idealnie reagował na Navigatorze SL Small.

Przyjemny w użytkowaniu

Siły na barze zostały dostosowane byś mógł bardzo długo przebywać na wodzie bez zmęczonych ramion i dłoni. Skrzydło prowadzi się bardzo intuicyjnie. Już po kilku chwilach będziesz czuł gdzie latawiec znajduje się w danej chwili bez patrzenia na niego.

Cechy:

Niskie tarcie dzięki bloczkom Ronstan Shock ®.

Jednoczęściowe bloczki Ronstan, które zastosowano w latawcu są niesamowicie wytrzymałe oraz bezawaryjne. Bloczki są niesamowicie lekkie, ważą tylko 2gramy! Zastosowanie takiego rozwiązania miało na celu wyeliminowanie zacinających się standardowych bloczków pod wpływem wszechobecnego piachu czy też soli. 

3-tubowa konstrukcja SLE

Konstrukcja 3-tub poprzecznych oferuje optymalne połączenie kontroli i wydajności. Przekłada się to na doskonałe właściwości depowera oraz ogromny zakres wiatrowy.

Średnie Aspect Ratio

Aspect Ratio usytuowało się na średnim poziomie. Celem tego zabiegu było zrównoważenie między wydajnością a łatwością użytkowania.

Bezpośrednio połączone tuby

Tuby poprzeczne zostały połączone bezpośrednio z krawędzią natarcia. Konstrukcja nabrała sztywności oraz większej wytrzymałości. Wszystkie tuby są dodatkowo chronione specjalnymi wstawkami, by zapobiec ewentualnej awarii i przedłużyć czas eksploatacji.

Tipy wzmocnione Dacronem

Boczne krawędzie skrzydła zostały wzmocnione wytrzymałym i grubym Dacronem. Ma to wpływ nie tylko na wytrzymałość skrzydła, ale również na sztywność tipów. Przekłada się to na lepszą kontrolę podczas latania.

Trwałość na najwyższym poziomie

Peter Lynn Swell został wykonany z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Do jego konstrukcji posłużono się materiałem o nazwie Tejin Technoforce T9600, który charakteryzuje się ogromną odpornością na zużycie oraz rozerwanie. W połączeniu ze wzmocnieniami z Dacronu, mamy do czynienia ze skrzydłem, które połuży nam wiele sezonów. 

Wzmocnienia krawędzi spływu

Krawędź spływu w Swell’u jest wzmocniona podwójną warstwą Tejin Technoforce w wraz  z wzmocnieniami z Bisonyl’u. Skutkuje to bardzo trwałym rozwiązaniem z zachowaniem niskiej wagi.

Onepump:

Jednopunktowy system pompowania latawca - bardzo łatwy, szybki i efektywny. Wentyl chroniony jest wstawką z neoprenu.

Zakresy wiatrowe:

Specyfikacja:

Latawiec dostępny jest w czterech zestawieniach kolorystycznych:

 • Niebieski - Pomarańczowy 
 • Czerwony - Szary
 • Czarny - Niebieski
 • Biały - Czerwony

Wersja RTF zawiera:

 • Latawiec 
 • Plecak na latawiec
 • Pompka
 • Instrukcja obsługi
 • Zestaw naprawczy
 • Kompletny Bar Navigator SL
 • Linki wykonane z wytrzymałej Dyneem’y 350/350 kg
 • Przedłużki do linek

Wersja KO to sam latawiec oraz plecak.

Wszystkie rozmiary latawca Peter Lynn Swell latają na identycznym barze - zostały tak zaprojektowane, żeby zarówno 5 m jak i 12 m dobrze zachowywały się przy jednej i tej samej długości drążka (roz S), dzięki czemu kupując set latawców nie trzeba martwić się o to, czy bar będzie pasował.