Promocja
Producent Peter Lynn
Model Peter Lynn Escape 5 blue/orange
Kod towaru VKPL3405A
Sezon 2014
Wersja kolorystyczna Niebieski/Pomarańczowy
Rodzaj zestawu Kite Only
Rozmiar 5.0
Dostępność Powyżej 14 dni

1 599,00 PLN 3 199,00 PLN

Opis

Uwolnij się od swoich ograniczeń!

Nadszedł czas na długo oczekiwaną drugą edycję Escape. Zespół Peter Lynn udoskonalił swoje dzieło w każdym detalu, latawiec już w poprzedniej edycji zaskakiwał na zawodach, mistrzostwach i co najważniejsze podczas zwykłego użytkowania.

Projektanci otrzymali masę cennych rad od szkół kitesurfingowych i landkitingowych, osób początkujących oraz proriderów. Nowy Escape został przeprojektowany, by dać z siebie jeszcze większą wydajność, stabilność i swobodę działania podczas długich sesji na wodzie, lądzie czy śniegu. W skrzydle zastosowano także dodatkowe wzmocnienia w punktach narażonych na przeciążenia i uszkodzenia.

Zanim nowy Escape ujrzał szkła obiektywów i został przedstawiony światu, był testowany w ekstremalnych warunkach Morza Północnego. Został narażony na wzburzone fale, porywisty wiatr i kontrolowane awaryjne wodowania.

Komfort i postęp:

Peter Lynn Escape jest jednym z najbardziej przyjaznych w użytkowaniu latawców na rynku. Jest przewidywalny, stabilny i intuicyjny. Poprowadzisz go płynnie po niebie już na pierwszej sesji. Płynne przejście do wyższych poziomów kitesurfingu, snowkitingu, ATB oraz Buggy nastąpi w oka mgnieniu. 

Skrzydło przeznaczone jest dla osób początkujących oraz średnio zaawansowanych. Natomiast eksperci potrafią wyciągnąć z tego skrzydła co tylko się da. Począwszy od spektakularnych i wysokich lotów z kiteloop’ami, a kończąc na doskonałych wynikach w mistrzostwach Race.

Wyważone połączenie lekkich i wytrzymałych materiałów zaowocowało niższą wagą całego skrzydła. Kontrola ogólna oraz reagowanie na nasze polecenia zostały poprawione do maksimum.

Firma Peter Lynn posiada ponad 40 letnie doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu innowacji w latawcach wszelkiego typu. Możesz liczyć, że nowy Escape wywoła przyjemny dreszcz ekscytacji, zapewni Ci dużą dawkę adrenaliny i szczery uśmiech na Twojej twarzy. Nie musisz wierzyć nam na słowo, sprawdź to sam!

Charakterystyka:

Ulepszona obsługa

Druga generacja Escape została starannie przebudowana, aby zapewnić Wam niezawodność oraz udane latanie za każdym razem gdy latawiec zostanie wyjęty w plecaka i poszybuje ku niebu. W oparciu o sprawdzoną konstrukcję czterech tub poprzecznych, Escape zapewnia kontrolę najlepszą z możliwych. Z tym skrzydłem nabierzesz pewności, która umożliwi Ci nieustanny postęp. 

Doskonała wydajność, szeroki zakres wiatrowy

Escape 2013 zachował swój przyjazny charakter podczas użytkowania w najróżniejszych warunkach wiatrowych. Przy słabszych wiatrach skrzydło zachowuje się stabilnie, a jego obsługa dalej pozostaje płynna i prosta. Natomiast, gdy wiatr nabierze na sile, Escape pokaże swoją szybkość i zwrotność, cenną przy skokach, o jakiej mogłeś tylko pomarzyć używając innych latawców. Gładki i wyczuwalny przyrost siły podczas zaciągania baru daje doskonałe wyczucie mocy, której potrzebujesz w danym momencie. Praktycznie nieograniczona wydajność zapewni Ci udane sesje Freeride, Race, Wave czy też Freestyle. Rzucaj sobie wyzwania i bądź zaskoczony jak Twoje umiejętności rosną.

Szybkie trymowanie

Błyskawiczne wyregulowanie latawca daje masę korzyści. Jeśli tylko poczujesz chęć oderwania się od wody,  dodaj latawcowi mocy poprzez trymer. Zaciągnij bar i zobacz oddalającą się od nóg taflę niebieskiej powierzchni. Jeśli masz ochotę odpocząć, zredukuj moc latawca do minimum.

Bezpieczeństwo i wygoda

Escape zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w każdych warunkach. Masywny de-power w połączeniu z właściwościami i nowymi systemami awaryjnymi baru Navigator SL sprawiają, że możesz być spokojny w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Konstrukcja skrzydła ze specjalnie opracowanym kształtem profilu natarcia wraz ze zminimalizowaną uzdą, daje możliwość ponownego restartu w oka mgnieniu.

Nieważne czy jesteś osobą początkującą, czy też zaawansowaną – nie stracisz cennego czasu szarpiąc się ze skrzydłem. Wrócisz do zabawy już po chwili.

Różne możliwości konfiguracji

Peter Lynn Escape wyposażony jest w szeroką gamę opcji konfiguracji. Możesz ustawić siły na barze według własnych preferencji. Dzięki załączonym w zestawie przedłużkom do każdej z linek (3m)  mamy możliwość oddziaływania na zakres wiatrowy oraz wydajność. Ustaw latawiec według własnych upodobań i oddaj się wodnemu szaleństwu!

Cechy:

Średnie Aspekt Ratio

Doskonale zbalansowane AR oferuje nam kompromis między łatwością kontroli a utrzymaniem stałej mocy oraz szybkością a stabilnością. Od dzisiaj na jednym latawcu możesz uprawiać wszystkie style jazdy i to na każdym typie sprzętu!

Nowy profil latawca

Dzięki sprawdzonej konstrukcji 4-tubowej SLE zaprojektowanej przez firmę Peter Lynn wzniesiemy się ponad taflę wody na iście zapierającą dech w piersiach wysokość przy pełnej kontroli. 

Jakość materiałów

Escape został stworzony z najwyższej jakości materiałów dostępnych na rynku. Materiał, który zastosowano to Tein Technoforce T9600, który jest silny i odporny na warunki atmosferyczne. Wzmocnienia wykonano z  odpornego Polyant Dacron.

Bezpośrednio połączone tuby

Poszczególne segmenty pompowanego szkieletu konstrukcji są bezpośrednio połączone ze sobą. Dzięki specjalnie wzmacnianym szwom otrzymujemy ogromną protekcję przed rozerwaniem materiału.

Lekkie i trwałe wstawki w tipach 

W tipach latawca zastosowano wstawki z Dacron’u dla zoptymalizowania wagi w stosunku do trwałości skrzydła. Dacron zapewnia długą żywotność. Dzięki tym zabiegom otrzymujemy małą masę skrzydła zachowując doskonałe reagowanie na nasze polecenia.

Onepump:

Jednopunktowy system pompowania latawca - bardzo łatwy, szybki i efektywny. Wentyl chroniony jest wstawką z neoprenu.

Wzmocniona krawędź natarcia

Krawędź natarcia została specjalnie wzmocniona. Ma to na celu ochronę tuby głównej, gdy będziemy szorować nią o zabójczy dla latawca piasek bądź inne przeszkody.

Ustawienie mocy

Dzięki szeregu ustawień, mamy możliwość dopasowania mocy generowanej przez latawiec według własnych preferencji.

Przedłużki do linek

Aby dopasować latawiec do własnych upodobań zastosuj specjalne przedłużki linek (dostępne w wersji RTF). Aby powiększyć zakres wiatrowy latawca zamontuj linki. Jeśli chcesz by skrzydło było agresywne i żwawe pozostaw linki bez przedłużenia. 

Latawiec dostępny jest w trzech zestawieniach kolorystycznych:

 • Niebieski - Pomarańczowy
 • Biały - Czarny
 • Jagodowy - Czarny

Wersja RTF zawiera:

 • Latawiec 
 • Plecak na latawiec
 • Pompka
 • Instrukcja obsługi
 • Zestaw naprawczy
 • Kompletny Bar Navigator SL
 • Linki wykonane z wytrzymałej Dyneem’y 350/350kg
 • Przedłużki do linek

Wszystkie rozmiary latawca Peter Lynn Escape 2014 latają na identycznym barze - zostały tak zaprojektowane, żeby zarówno 5m jak i 13m dobrze zachowywały się przy jednej i tej samej długości drążka (rozmiar S), dzięki czemu kupując set latawców nie trzeba martwić się o to, czy bar będzie pasował.