Promocja
Producent Peter Lynn
Model Peter Lynn Charger II
Kod towaru VKPL0806A
Rozmiar 6.5
Rodzaj zestawu Kite Only
Wersja kolorystyczna Rasta
Dostępność Niedostępny

2 299,00 PLN 3 249,00 PLN

Opis

Charger II to nowy latawiec zamkniętokomorowy na rok 2013 ze "stajni" Peter Lynn Kiteboarding. Peter Lynn Charger II zachowuje się znakomicie zarówno na wodzie jak i na lądzie (śnieg, piasek, trawa). Dzięki temu możesz używać tego latawca wszędzie i przez cały rok!

Peter Lynn Charger II lata szybciej, skręca ciaśniej i pozwala na wyższe skoki. Słowem poprawiona wydajność względem wszystkich dotychczasowych latawców typu twin-skin. Ma również w porównaniu do poprzednich modeli nieco bardziej agresywną charakterystykę zachowania.

Peter Lynn Charger II został zaprojektowany jako latawiec bardzo uniwersalny nie tylko dlatego, że można go używać na lądzie i wodzie. Drugim powodem jest uniwersalność ustawień i bardzo duży zakres depowera, które pozwalają zarówno na jazdę freestyle'ową, jak i na osiąganie dużych prędkości i przeogromnych skoków. Charger II pozwala na w pełni kontrolowane kiteloopy z płynnym dopływem mocy w każdym ich momencie. Jazda na fali z pomocą tego latawca jest czystą przyjemnością.

Peter Lynn Charger II pozwoli Ci przekroczyć Twoje dotychczasowe bariery!

CHARAKTERYSTYKA LOTU:ŚWIETNA MOC I ZAKRES WIATROWY

Latawce typu twin-skin są znane z ogromnego zakresu wiatrowego, pozwalając jednym rozmiarem latawca pokryć zdecydowanie szerszy zakres wiatrów.

SZYBKI W POWIETRZU W LOCIE I W SKRĘCIE

Odczuj szybkość lotu latawca podczas skoków, jazdy na fali i kiteloopów! Nowy profil latawca i kształt jego tipów daje Chargerowi szybki i łatwy w kontrolowaniu skręt oraz komfortowe jego czucie na barze.

WYJĄTKOWA WYDAJNOŚĆ W DOLNYM ZAKRESIE WIATROWYM

Użycie najnowszych technik projektowych i systemu VPC pozwoliło na wykrzesanie zdecydowanie większej mocy przy słabych wiatrach. Poprzednie modele twin-skinów były już dobrze znane właśnie z mocy na dole zakresu, ten jest pod tym kątem jeszcze lepszy, jeszcze bardziej wydajny, jeszcze bardziej zaskakujący!

UNIKALNY, WSPANIAŁY AUTO-ZENIT

Gdy tylko puścisz bar, będąc wpiętym w chickenloop, latawiec automatycznie poszybuje do zenitu. Ta cecha jest idealnym ułatwieniem zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów. Pozwala na chwilę odpoczynku bez lądowania latawca, poprawienie sprzętu, wpięcie deski snowboardowej czy też rozmowę telefoniczną.

ULEPSZONY SYSTEM TRYMOWANIA VPC

Nowy, ulepszony system trymowania VPC na tipach latawca pozwala na dostosowanie latawca do indywidualnych preferencji ridera w zakresie depowera, sposobie przypływu mocy oraz sił na barze.

ŁATWOŚĆ STEROWANIA

Peter Lynn Charger II skręca szybciej i gładziej niż jakikolwiek wcześniejszy model twin-skina. Świetnie reaguje na sterowanie!

NIESAMOWITA WINDA I DŁUGI HANGTIME

Specjalnie zaprojektowany profil daje szybko latające skrzydło z dobrą windą do ekstremalnie wysokich skoków. Długie trzymanie zapewnia dłuższy hangtime i pozwala na łagodniejsze lądowanie.

NIEZRÓWNANA STABILNOŚĆ

Nawet w szkwalistych śródlądowych warunkach Peter Lynn Charger II jest maksymalnie stabilny, praktycznie niemożliwe jest żeby latawiec przepadł.

KONSTRUKCJASOLIDNIEJSZA KONSTRUKCJA

Dzięki użyciu materiałów najwyższej jakości, najnowszych technik konstrukcyjnych i zastosowaniu specjalnych wzmocnień Peter Lynn Charger II jest jeszcze bardziej odporny i wytrzymały niż poprzednie modele twin-skinów.

SPECJALNE WZMOCNIENIA NA SZWACH

Na tipach oraz wewnątrz latawca dla zapewnienia maksymalnej wytrzymałości oraz gładkiej powierzchni skrzydła latawca.

DWA SUWAKI DO OPRÓŻNIANIA

Aby opróżnić latawiec z powietrza potrzeba minimum wysiłku. Otwierasz po prostu suwaki.

TWINSKIN TECHNOLOGY

Peter Lynn Charger II to latawiec typu twin-skin. Latawiec składa się z dwóch warstw materiału z profilami poprzecznymi między nimi tworzącymi komory. Kiedy latawiec wpada do wody, wloty komór zachowują się jak zawory które nie pozwalają wodzie dostać się do wewnątrz, a powietrzu wydostać się na zewnątrz latawca. Dzięki temu można go łatwo i sprawnie zrestartować.Kilka bardzo istotnych zalet takiego rozwiązania:

 • Bardzo czysty i gładki przepływ powietrza dookoła skrzydła. Zarówno górna jak i dolna warstwa są ukształtowane dla osiągnięcia maksymalnej wydajności i windy. Nie ma żadnych tub czy żeber które mogą zaburzyć przepływ powietrza.
 • Cały latawiec jest wykonany z jednolitego materiału. To daje niesamowitą stabilność - nie ma tub, które zaburzają rozkład wagi latawca przeciążając jego krawędź natarcia. Dzięki temu latawcowi dużo trudniej przepaść.
 • Łatwe i niedrogie naprawy - materiał to w całości solidny i porządny Chikara Ripstop Nylon.
 • Użycie na lądzie jest dużo bezpieczniejsze dla samego latawca - uderzenie w ziemie nie spowoduje pęknięcia tuby, co jak wiemy jest bardzo drogie w naprawie.
 • Przygotowanie latawca do lotu jest dużo łatwiejsze i bardziej komfortowe niż w latawcach pompowanych - nigdy więcej nie namachasz się pompką, która nie dość że jest uciążliwa to jeszcze zajmuje dodatkowe miejsce w plecaku!
RESTART Z WODY

Dzięki maksymalnej stabilności latawca w praktyce bardzo rzadko zdarza się, aby latawiec w ogóle wpadł do wody albo uderzył w ziemię. Jeśli jednak to się zdarzy, wodoodporne i wzmocnione skrzydło nie pozwala powietrzu wydostać się na zewnątrz tak jak to ma miejsce w wypadku latawców otwartokomorowych. Bardzo duża ilość powietrza wewnątrz latawca powoduje to, że całe skrzydło utrzymuje się na powierzchni wody, zatem nie ma nic co zatrzymywałoby latawiec i blokowało go. Nie trzeba wiele praktyki, bo restart latawców twin-skin jest bardzo prosty i szybki. Wielu riderów, którzy już latają na latawcach twin-skin fruwa przez całe miesiące nie dotykając latawcem przez ten czas ani razu powierzchni wody.

ZAWARTOŚĆ ZESTAWÓW:

Peter Lynn Charger II jest dostępny jako sam latawiec (Kite Only, KO) oraz w zestawie gotowym do lotu z linkami i barem (Ready To Fly, RTF).

W ZESTAWIE KO ZNAJDZIESZ:
 • Latawiec Peter Lynn Charger II
 • Plecak
 • Sztywne profile do latawca
 • Torba na piasek lub śnieg
 • Instrukcja użytkowania
 • Instruktażowy DVD
 • Naklejka Peter Lynn
W ZESTAWIE RTF ZNAJDZIESZ:

To co w zestawie KO oraz bar Peter Lynn Navigator TS. Bar występuje w trzech wersjach: S / M / L.

POLECANE ROZMIARY BARÓW DLA POSZCZEGÓLNYCH WYMIARÓW SKRZYDEŁ:

 • 6,5m2 - S
 • 8m2 - M
 • 10m2 - M
 • 12m2 - M
 • 15m2 - M
 • 18m2 - L
 • 22,5m2 - L

Bar w rozmiarze M to najbardziej uniwersalna opcja, dostarczana w standardzie wraz z Chargerem 8m, 10m, 12m i 15m.

Ten bar może być używany z dowolnej wielkości latawcem Peter Lynn Charger II i jest najlepszą opcją jeśli chcesz mieć kilka latawców w różnych rozmiarach a tylko jeden bar. Zmieniając nakładki na końcach baru (wydłużając go lub skracając) oraz używając lub nie przedłużek do linek możesz ustawić bar zależnie od tego jakiego rozmiaru latawca używasz.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z:FILMAMI INSTRUKTAŻOWYMI DO LATAWCÓW TYPU TWINSKIN.LINK DO RECENZJI CHARGERA I:

Recenzja w magazynie IKSURFMAG

Filmy