Nowość Towar polecany
Producent HQ
Model Matrixx III
Kod towaru 118620
Wersja kolorystyczna Niebieski

Opcje produktu

Dostępność Wybierz opcje

od 4 649,00 PLN

Opis

Trzecia generacja Matrixxa, to zupełnie nowe spojrzenie projektantów HQ Powerkites na zamkniętokomorową konstrukcję allround.

Podczas projektowania, inżynierowie położyli bardzo duży nacisk na to, aby użytkownik lepiej czuł latawiec na barze, a sam latawiec był bardziej bezpośredni w oddawaniu mocy. Takie podejście zaowocowało skrzydłem, z którego juz średniozaawansowani kitesurferzy będą potrafili wycisnąć niesamowitą windę oraz noszenie.

Eksperci HQ nie ukrywają również, że tworząc ten latawiec brali pod uwagę coraz bardziej popularny foilkite. Z myślą o osobach pływających na "skrzydle" skupiono się na osiągnięciu możliwie stabilnego i szybkiego profilu, który stawia niewielki opór wiatrowi i jednocześnie pozwala niesamowicie iść na wiatr.

Decydując się na latawiec Matrixx III, otrzymujesz uniwersalną konstrukcję, która sprawdzi się zarówno w ladnkitingu, snowkite jak i kitesurfingu - z naciskiem na foilboarding.

Wydajność do potęgi trzeciej!

Matrixx III powstał po to, aby zaskakiwać obłędnym hangtime`em. Producent zapewnia, iż winda oraz noszenie są znacznie lepsze i łatwiejsze do uzyskania niż w poprzedniej, już dobrze noszącej, generacji. Zastosowanie nowego profilu oraz zwiększenie AR (aspect ratio) sprawiają, że skrzydło zaczyna dużo wcześniej generować moc i jednocześnie zapewnia świetne wyczucie latawca.

Nowy kształt

W nowym modelu HQ Powerkites zmieniło całkowicie kształt czaszy. Zwiększono ilość komór, co wpłynęło na zwiększenie AR latawca. Istotną zmianą jest też przeniesienie wlotów powietrza bardziej w stronę tipów latawca. Takie rozwiązanie pozwala na szybsze napełnienie się komór skrzydła oraz na utrzymanie większego ciśnienia wewnątrz konstrukcji, co bezpośrednio przekłada się na stabilność i sztywność czaszy.

Uzda

W trzeciej generacji Matrixxa zastosowano ultra cienkie linki Dyneema, co zdecydowanie ogranicza opór jaki stwarza uzda w powietrzu. Efektem tego rozwiązania jest większa prędkość jaką osiąga skrzydło, zarówno podczas halsowania na wiatr jak i podczas manewrowania skrzydłem w powietrzu. Uzupełnieniem uzdy są wysokiej jakości bloczki Ronstan zastosowane w speed systemie, które zapewniają płynną i bezawaryjną pracę.

Poszycie

Do uszycia Matrixxa III wykorzystano najwyższej jakości materiały, znane z paralotniarstwa. W największych rozmiarach znajdziemy poszycie wykonane z ripstopu 20D, który sprawia, że nawet model 18 m. kw waży wraz z linkami i barem zaledwie 3.5 kg! W mniejszych rozmiarach, które mają do czynienia z silniejszym wiatrem, zastosowano bardziej wytrzymały ripstop 30D. Jest to idealny kompromis między niewielką wagą, a bardzo wysoką wytrzymałością.

Zestaw KO (Kite Only) zawiera:

  • Latawiec w wybranym rozmiarze
  • Plecak
  • Wielojęzyczny poradnik obsługi latawca

Zestaw RTF (Ready To Fly) zawiera dodatkowo:

  • HQ ONE Bar długości 49 cm lub 55 cm (w zależności od rozmiaru latawca)
  • Zestaw linek dedykowany do wybranego rozmiaru

Filmy