Promocja Towar polecany Wyprzedaż
Producent HQ4
Model Matrixx II + Latawiec treningowy HQ4 Fluxx 1.3
Kod towaru 118616
Rozmiar 15.0
Wersja Ready To Fly
Sezon 2015
Dostępność W magazynie

3 500,00 PLN 6 999,00 PLN

Opis

Teraz kup latawiec HQ Matrixx II 15m a latawiec treningowy HQ4 Fluxx 1.3 otrzymasz gratis!

Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

HQ Matrixx II – II generacja

Jedno skrzydło, dwie koncepcje! Druga generacja Matrixx`a, to kolejny krok w rozwoju i wyznaczaniu standardów wszechstronności.

Design i wykonanie Nasi projektanci, tworząc nowego Matrixx`a, zgłębili najświeższe doniesienia z dziedziny projektowania paralotni. Zachowując niemal identyczne AR (aspect ratio) skrzydła, poprawiono jego praktycznie każdy element. Zupełnie nowa jakość generowania i oddawania mocy, nie jest jednak zasługą samych projektantów. Skrzydło uszyte zostało z niezwykle lekkiego materiału ripstop 20D. Zastosowanie zupełnie nowego materiału, pozwoliło na drastyczne zmniejszenie wagi latawca. Rozmiar  18m2 waży wraz z barem, zaledwie 3.5 kg!

Starania inżynierów HQ sprawiły, iż nowy Matrixx steruje się bardziej bezpośrednio, jest szybszy, stabilniejszy, zapewnia większą windę i noszenie. Również prędkość skrętu i reakcja na polecenia użytkownika zostały znacząco poprawione.

Matrixx II dostępny będzie w unikalnych rozmiarach. Mniejsze rozmiary 7, 9 i 12 przeznaczone są na silny i średni wiatr. Rozmiary 15 i 18 to typowo słabowiatrowe konstrukcje, pozwalające na pływanie przy bardzo słabym wietrze.

Dobór komponentów Nowego Matrixx`a stworzyliśmy z myślą o wykorzystaniu najnowszych dostępnych materiałów. Samo zastosowanie nowego materiału do uszycia czaszy, pozwoliło zredukować wagę skrzydła każdego rozmiaru, o około 35% względem poprzedniego modelu.

Uzda latawca została wykonana z niezwykle gęsto zaplecionej i cienkiej Dyneemy. Dzięki temu znacząco zmniejszono opór powietrza, generowany przez uzdę w czasie lotu. Oznacza to szybszy lot skrzydła, możliwość osiągnięcia większych prędkości oraz poprawienie dolnego zakresu wiatrowego.

Również do wykonania systemu depower (tzw. mixer) oraz linek nośnych skrzydła, wykorzystane zostały najwyższej jakości materiały. Przy tego typu konstrukcji jakość użytych materiałów oraz precyzja wykonania muszą stać na najwyższym poziomie. Tylko zachowując najwyższe standardy, jesteśmy w stanie stworzyć skrzydło o tak wyjątkowych właściwościach.

Sprawdź czy Matrixx II to coś czego potrzebujesz! Matrixx II jest dedykowany osobom, które oczekują doświadczenia niesamowitej windy i hangtime. Idealna kombinacja cech latawca, sprawi że będziesz pierwszy na wodzie. Nigdy wcześniej obsługa latawca zamknięto komorowego nie była tak prosta. Niesamowita stabilność, szybkość i skrętność pozwolą Ci zwiększać swoje umiejętności, bez konieczności ciągłego zwracania uwagi na latawiec.

Matrixx to kombinacja cech skrzydeł z różnych dyscyplin, stworzona po to, aby wyeliminować najczęstsze problemy z tego typu konstrukcjami. Nigdy więcej podwiniętych tipów, olbrzymiego promienia skrętu, problemów ze startem czy restartem.  Z tym latawcem masz czystą przyjemność z latania. Wystarczy wyjąć go z plecaka, rozłożyć i po chwili płyniesz.

Każdy z rozmiarów jest idealnie ustawiony pod kątem konkretnego zakresu wiatrowego.

Jeśli chcesz skakać wysoko i daleko, pływać ostro na wiatr i przy słabym wietrze, Matrixx II to coś właśnie dla Ciebie!