Promocja Wyprzedaż
Producent HQ
Model HQ Scout III
Kod towaru 117524

Opcje produktu

Dostępność Wybierz opcje

od 890,00 PLN 1 299,00 PLN

Opis

Kolejna już III odsłona kultowego skrzydła do zadań w terenie. HQ Scout od pierwszej wersji był latawcem przeznaczonym do wprowadzenia szerokiej grupy adeptów w świat snowkite i landkitingu.

HQ Scout III jest latawcem który potrafi dać wiele frajdy wszystkim tym, którzy chcieli by spróbować swych sił na śniegu z nartami lub snowboardem, a poza okresem zimowym postawić pierwsze kroki z mountainboardem. Wszystko to w przystępnej cenie.

Początkujący ze ScoutemIII w dłoni szybko opanuje podstawowe umiejętności pilotażu. Skrzydło jestdoskonałym latawcem treningowym. Nauka podstaw jazdy na mountainboardzie przyjdzie szybciej niż myślisz. Jednym słowem Scout III to idealne narzędzie do nauki i podnoszenia swych umiejętności dla początkujących jak i dla szkółek.  Natomiast osoby średniozaawansowane oraz zaawansowane będą miałymasę frajdy podczas freerajdowych sesji.

Najważniejsze dwie zmiany w nowej wersji, to znaczące poprawienie wydajności skrzydła w pełnym zakresie wiatrowym. Latawiec bez problemów startuje już od najmniejszych podmuchów. Odrobina wiatru wystarczy już byś mógł się przemieszać. Natomiast w górnym zakresie latawiec stał się stabilniejszy a jego moc oddawana jest w sposób płynny i przewidywalny.

Druga ze zmian wiąże się z dużymi korektami w uździe i profilu skrzydła które znacząco przyśpieszyły latawiec w skręcie. Nowy Scout III zauważalnie lepiej radzi sobie z jazdą pod wiatr.

Zmiany dotyczą również grafiki która nadal pozostaje klasyczna i podobać będzie się każdemu niezależnie od rozmiaru skrzydła.

HQ Scout III jest uzbrojony w bar z systemem kontroli Safety control, który daje niesamowite czucie latawca. Sposób połączenia baru z uzdą sprawia że latawiec jest bardzo zwrotny i żwawy. Długość baru wynosi 50 cm , na takiej samej długości baru latają wszystkie trzy rozmiary skrzydła.  

Safety control bar zapewnia każdemu kiterowi optymalne bezpieczeństwo za sprawą 3 linki połączonej z kitekillerem (można go także przypiąć do trapezu dla wygody) na nadgarstku użytkownika. W trudnych sytuacja po puszczeniu baru latawiec zostaje na 3 lince i nie generując mocy aż opadnie na ziemie. Rider podnosi puszczony bar i latawiec znowu jest gotowy do kolejnych wyzwań.

Latawiec został wyposażony w specjalny system trymowania uzdy dzięki któremu można dostosowywać parametry latawca do swoich umiejętności jaki i warunków wiatrowych. HQ Scout III można ustawić tak by szybkością zaskoczył niejedną zaawansowaną osobę przy całkowitej kontroli i redukcji mocy lub też sprawić by latawiec latał zdecydowanie wolniej przy dużo większym generowaniu mocy.

HQ Scout III jest produkowany w 3 róznych rozmiarach każdy w innej kolorystyce. Idealnie dobrana rozmiarówka pozwoli każdemu niezależnie od wagi na spróbowanie swych sił w pięknym świecie wietrznej zabawy.

Charakterystyka:

 • Płynna regulacja mocy za pomocą specjalnego sposobu trymowania
 • Stabilne oddawanie mocy w całym zakresie okna wiatrowego
 • Szybkość latawca która pozwoli ci wycisnąć jeszcze więcej mocy
 • Bezpieczeństwo dzięki trzeciej lince i zrywce przy lince trapezowej
 • Znacząco poprawiona stabilność skrzydła w górnym zakresie
 • Doskonałe właściwości słabo wiatrowe skrzydła
 • Imponująca stabilność skrzydła podczas jazdy na śniegu lub z mountainboardem

HQ Scout III oferowany jest razem z:

 • Odjazdowy plecak wykonany z dbałością o każdy detal
 • Rewolucyjny i bezpieczny Safety Control Bar wraz z odpowiednio pokolorowanymi linkami
 • Szpilka do kotwiczenia skrzydła
 • Instrukcja obsługi

Specyfikacja :

Rozmiar

3.0

4.0

5.0

Powierzchnia (m²)

3.0

4.0

5.0

Rozpiętość (cm)

329

379

424

Wysokość (cm)

110

128

143

Aspect Ratio

3,60

3,60

3,60

Ilość komór

16

16

16

Zakres wiatrowy (Bft.)

2-710-61 km/h6-38 mph5-33 Knots

2-66-49 km/h4-30 mph3-26 Knots

2-66-44 km/h4-27 mph3-24 Knots

Linki z Dyneemy

220 kg3 x 20 m

220 kg3 x 20 m

220 kg3 x 20 m

Strerowanie

Safety Control Bar 50 cm

Safety Control Bar 50 cm

Safety Control Bar 50 cm

Kolory