Producent HQ4
Model Diabolo
Kod towaru 203093903
Wersja kolorystyczna Różowy
Dostępność W magazynie

39,99 PLN 57,99 PLN

Opis

Diabolo to niezwykle pasjonująca gra zręcznościowa.

Zabawa z Diabolo polega na nadaniu ruchu obrotowego tak, aby za pomocą dwóch kijków ustabilizować balansującą klepsydrę na lince. Po rozpędzeniu Diabolo można zacząć wykonywać różnego rodzaju triki jak np podrzucanie obracającego się Diabolo w górę lub robienie pętelek ze sznurka tak aby zabawka nie przestawała balansować. Możliwości trików są nieskończone, wszystko zależy od naszej wyobraźni i poziomu umiejętności gdy w Diabolo.

Zapoczątkowana w Chinach, w 2000 r. p. n. e. była jedną z najbardziej rozpoznawanych zabaw na całym świecie. W roku 1906 francuz Gustave Philippart opracował Diabolo składające się z dwóch połączonych ze sobą za pomocą śruby metalowych półkul. Z czasem jednak dla zwiększenia bezpieczeństwa zaczęto stosować półkule z tworzyw sztucznych.

To wspaniała łatwa gra, dzięki której rozwiniemy swoje zręcznościowe umiejętności. Dzięki półkulom z tworzywa sztucznego jest to również bezpieczna gra, w którą można się bawić w dowolnym miejscu, zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu.

W zestawie Diabolo HQ znajdują się dwie niezwykle trwałe półkule połączone metalową śrubą przypominające swoim kształtem klepsydrę , dwa kijki oraz łącząca ich bardzo wytrzymała linka . Zabawka Diabolo może być używana już od 3 roku życia.