Nowość Promocja
Producent HQ4
Model Apex V
Kod towaru 117166

Opcje produktu

Dostępność Wybierz opcje

od 3 655,00 PLN

Opis

HQ Apex V

Nadeszła długo oczekiwana chwila, przedstawiamy kolejną generację legendarnego HQ Apex V dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Projektowanie latawca trwało ponad 3 lata. Inżynierowie HQ wdrożyli w życie szereg rozwiązań i nowych technologii, byśmy mogli cieszyć się jazdą freeride z elementami freestyle. Nowością jest wprowadzenie do produkcji rozmiaru 13m2 a także „wirtualnej” piątej linki bezpieczeństwa.

HQ Apex V z powodzeniem może być wykorzystywany do każdej dziedziny landkitingu. Będzie doskonałym wyborem do jazdy na mountainboardzie, a dzięki sporemu ciągowi bocznemu również na buggy możesz osiągnąć duże prędkości. Ten otwartokomorowiec został stworzony z myślą o poskramianiu dziewiczych terenów. W sezonie zimowym takich nie brakuje w Polsce i zagranicą. Jeśli uwielbiasz jazdę poza stokami na snowboardzie czy też nartach Apex V sprosta Twoim oczekiwaniom. Mało tego, jeśli chciałbyś wjeżdżać pod góry a następnie z nich zjeżdżać ten latawiec Ci na to pozwoli. HQ Apex V daje 100% poczucie zaufania do siebie już od pierwszej sesji na lądzie czy śniegu. Gdy jesteśmy pewni swojego kompana, nasze umiejętności i postęp nabierają szybkości podczas rozwijania się.

Szeroki zakres depowera

Dzięki odpowiednio dobranemu Aspect Ratio uzyskano stabilną i przewidywalną charakterystykę lotu. Przekłada się to również na zakres wiatrowy, który w Apexie jest bardzo szeroki. Rozmiar 8m2 lata w wietrze od 6 do 49km/h! Natomiast 13m2 potrzebuje zaledwie wiatru rzędu 4km/h by poszybować ku górze.

Moc latawca

Apexem steruje się bardzo intuicyjne. Doskonale wyczujesz moc jaką generuje latawiec. Ponadto będziesz pewien, że nie zaznasz tu niepożądanego wyrwania. Przyrost mocy jest płynny i stabilny. Wystarczy podczas halsu zaciągnąć energicznie bar jednocześnie zacinając latawiec a czeka nas niesamowity skok.

Stabilność

W latawcu tej klasy nie mogło zabraknąć stabilności. Jest to jedna z ważniejszych cech dla osób początkujących tak samo jak odpowiedni ciąg boczny. Stabilność to nie tylko trzymanie się latawca w powietrzu, to także redukcja mocy podczas nieoczekiwanych szkwałów. Wszystko jest zaletą doskonale zaprojektowanego profilu i uzdy latawca.

Wstępnie rozciągnięta Dyneema

Linki nośne oraz sterujące zostały w fabryce wstępnie rozciągnięte. Oznacza to, że po kilku sezonach z latawcem, regulacja będzie praktycznie nie potrzebna.

Łatwość sterowania

Nie ważne na jakim poziomie zaawansowania znajduje się rider. HQ Apex V wręcz wybacza błędy podczaj jazdy. Jest bardzo łatwy w pilotażu. Charakterystyka latawca jest przewidywalna i spokojna, choć gdy chcemy Apex może nabrać pazura na nasze żądanie.

Bezpieczeństwo

HQ Apex V został wyposażony w „wirtualną” piątą linkę. Oznacza to, że konstrukcja jest dalej 4-linkowa, lecz system bezpieczeństwa oparty jest na jednej lince głównej w połączeniu z linką do podpięcia leasha przy chickenloopie. W latawcach poprzednich generacji występował problem z okręcającym się leashem wokół linki depowera. W piątej odsłonie ten problem został rozwiązany.

Zmiany z długością barów

Do tej pory, większe Apex’y latały na barze 60cm, który dla niektórych był nieporęczny. W najnowszym Apex V każdy rozmiar lata na identycznej długości baru sterującego – 55cm. Osiągnięto kompromis między długością baru a żwawością większych rozmiarów w skręcie.

Profil

Wnętrze latawca wyściela ripstop o gramaturze 70D. Profile są bardzo odporne na rozerwania i jednocześnie dają sztywny kształt Apex’owi podczas lotu. Nie zaznasz tu nieoczekiwanych załamań czaszy bądź „cukierkownia” się latawca. Wloty w latawcu są dodatkowo wzmocnione specjalną taśmą zapobiegającą ewentualnej awarii podczas uderzenia.

Materiał czaszy

Poszycie latawca stanowi natomiast ripstop 40D. Jest lekki i trwały, zapewnia dobrą odporność na rozdarcie oraz dzięki wadze poszerzenie dolnego zakresu wiatrowego. Do produkcji użyto tylko najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Ręczna produkcja gwarantuje jakość wykonania na najwyższym poziomie.

Uzda

Linki w uździe są niesamowicie cienkie a zarazem zszywane. Zmniejszenie oporu powietrza po przez olinowanie wpływa na prędkość poruszania się oraz bezkonkurencyjną jazdę pod wiatr. Także reakcja na nasze polecenia jest maksymalnie wyczulona. Nawet najmniejszy ruch barem będzie znakiem dla Apexa o naszych zamiarach w sterowaniu.

HQ Apex V dostępny jest jako komplet RTF (Ready To Fly). W zestawie:
  • Latawiec
  • Bar
  • Komplet wytrzymałych linek z dynnemy
  • Plecak
  • Instrukcja

Zalecamy dokupienie leasha do systemu bezpieczeństwa.