Towar polecany
Producent Peter Lynn
Model Hornet 2016
Kod towaru VMPL5720RH
Wersja kolorystyczna Pomarańczowy/Niebieski
Sezon 2016
Wersja Ready To Fly

Opcje produktu

Dostępność Wybierz opcje

od 899,00 PLN

Opis

Peter Lynn Hornet – kwintesencja All-round

Przedstawiamy czwartą generację latawca dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Peter Lynn Hornet udoskonalany był w stosunku do poprzedniej edycji ponad 3 lata, pierwsza generacja miała premierę ponad 10 lat temu . Jest to latawiec 4-linkowy stworzony w konstrukcji otwarto komorowej typu fullpower (fixed-bridle). Jeśli nie wiesz w którą drogę wietrznej zabawy pójdziesz, Hornet jest odpowiedzą na Twoje pytanie.  To świetny latawiec typu All-round. Co to oznacza? Przede wszystkim Hornet oferuje pierwsze pewne kroki w przygodzie z latawcami trakcyjnymi, ponadto jeśli chcesz napędzić dowolny sprzęt pod nogami, latawiec Ci to umożliwi. Nie ważne czy będzie to mountainboard, narty, snowboard czy też wózek buggy, pokuś się by Twoje myśli dalej wybiegły. Weź łyżwy, longboarda czy też nawet sanki i śmigaj na czym chcesz!

Charakterystyka:

Maksymalna stabilność

Peter Lynn Hornet w nowej odsłonie został doprowadzony do perfekcji względem stabilności. Jest to niezwykle ważna cecha dla osób początkujących. Nie zaznasz tu nagły sza szarpnięć, nieoczekiwanego przyrostu mocy czy też składania się latawca. Hornet intuicyjnie przekazuje moc, i daje Ci szerokie pole do popisu. Już od pierwszego lotu będziesz mu w pełni zaufać. W warunkach zmiennego wiatru stabilność latawca jest powalająca. Każdy szkwał jest rewelacyjnie odpuszczany przez profil latawca.

Łatwość obsługi

Mimo tego, że Hornet jest latawcem 4-linkowym, to jego prowadzenie można porównać do prostoty lotu konstrukcji 2-linkowej. Latawiec jest przyjazny dla użytkownika, prosty w konstrukcji i nieskomplikowany. Uzda jest przejrzysta i w razie ewentualnego popłatania mamy wszystko widoczne jak na dłoni. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że w kategorii latawców dla osób początkujących Peter Lynn Hornet nie ma sobie równych.

Precyzja prowadzenia

Latawiec został tak zaprojektowany, by miał jak najbardziej gładki promień skrętu. Hornetem można sterować zarówno samymi linkami mocy, a po umiejętnym użyciu linek hamulcowych latawiec nabiera pazura i można z niego o wiele więcej wyciągnąć. Używanie linek hamulcowych z wyczuciem będzie owocowało ostrzejszymi skrętami oraz większą mocą jaką latawiec jest w stanie wygenerować w oknie wiatrowym.

Stała moc

Nie ważne w jakich warunkach wiatrowych będziesz latać. Peter Lynn Hornet dostarcza moc równomiernie i przewidywalnie. Przy lekkiej bryzie siłowanie się z latawcem na plaży czy też polanie będzie doskonałą nauką sterowania a także ćwiczeniem dla całego ciała. Podczas sterowania statycznego całe nasze ciało pracuje. Zarówno górne partie ciała jak i nogi. Przy silniejszych warunkach wiatrowych, bez problemu rozpędzisz się na wszelkiego typu sprzęcie do zadowalającej prędkości.

Zestawienia kolorystyczne:

 • Hornet 2m2 –morski / pomarańczowy
 • Hornet 3m2 – morski / limonka
 • Hornet 4m2 – morski / zielony
 • Hornet 5m2 – morski / pomarańczowy
 • Hornet 6m2 – morski / limonka

Długość i wytrzymałość linek:

 • Hornet 2m2 – 18m / 2 x 200kg, 2 x 100kg
 • Hornet 3, 4, 5, 6m2 – 20m / 2 x 200kg, 2 x 100kg

Zestaw zawiera:

 • Latawiec
 • Pokrowiec
 • 4 linkowe manetki bądź 4-linkowy bar (do wyboru)
 • Trwałe kolorowe linki z Dyneemy ze zszywanymi zakończeniami
 • Kotwica
 • Instrukcja obsługi  

Film