Nowość Towar polecany
Producent Peter Lynn
Model Escape V6
Kod towaru VKPL4305A

Opcje produktu

Dostępność Wybierz opcje

od 3 999,00 PLN

Opis

Escape to sprzęt skonstruowany dla ambitnych riderów, którzy chcą podrasować swoje umiejętności.

C-shape'owy design powoduje, że profil tego skrzydła doskonale zachowuje się do freestyle i wakestyle. Escape V6 to bezkompromisowa freestyle'owa maszyna, która wciągnie Cię w świat poważnych megaloopów. Escape ma do zaoferowania wszystko, co jest Ci potrzebne: świetny slack na linkach, wybuchowy pop, doskonały hangtime i miękkie lądowania.

Peter Lynn połączył specyficzne cechy kilku kształtów konstrukcji latawca. Escape V6 to nowoczesna konstrukcja C-Shape - ogromna moc, ale dostarczona w sposób płynny i kontrolowalny - w połączeniu z prędkością i zwinnością, jaką udało się osiągnąć w Peter Lynn Escape V6 zrobiły z niego doskonały sprzęt do tricków freestyle'owych zarówno na wpięciu, jak i unhooked.

Głęboki profil daje latawcowi dużą podstawę mocy, bez poświęcania przy tym wydajności upwind. Dzięki temu możesz lepiej trzymać pozycję, a w zawodach zrobisz więcej tricków podczas swojego heatu.

Na pierwsze publiczne wystąpienie Escape V6 wybrany został Red Bull King of the Air 2017, jedne z największych i najważniejszych zawodów kite na świecie, odbywające się w Południowej Afryce. To była doskonała okazja, aby pokazać potencjał i wydajność Escape'a. To właśnie tam i wtedy Willem van der Meij zaszedł naprawdę daleko i pokazał światu, że szósta wersja Escape'a wybija w powietrze ultra wysoko i loopuje jak rollercoaster.

Cechy Escape V6 zaprojektowane zostały aby dopasować się do potrzeb fanatyków freestyle'u. Pełne, dopowerowane skręty, brack backstalla i responsywność w kontroli sprawiają, że Escape V6 to najlepszy wybór dla ridera, który ma aspiracje do startu w zawodach. Zaawansowani riderzy odnajdą się w jego górnym zakresie wiatrowym - tam właśnie znajdą te najwyższe skoki, potężne megaloopy i najbardziej ekstremalne tricki.

Intuicyjna obsługa, doskonałe czucie kite'a

Przez cały czas dokładnie czujesz, gdzie jest latawiec. Płynna, gładka moc generowana przez Escape'a i jego przewidywalne zachwoanie dają riderowi poczucie zaufania i pełnej kontroli - dzięki nim już przy pierwszym starcie Escape'a nabierzesz pewności siebie.

Konstrukcja oparta o 4 poprzeczne tuby pozwala na dostarczanie mocy w sposób wyważony i zbalansowany. Konstrukcja Escape'a od zawsze oparta jest o brak środkowej, centralnej tuby - to właśnie dzięki temu, że na środku latawca mamy dużą gładką powierzchnię poszycia, Escape daje nam tak dużo hangtime'u; kanciaste tipy skrzydła powodują z kolei, że sterowanie jest bardzo bezpośrednie.

Doskonały feedback na barze pozwala riderowi czuć pełną kontrolę, a dla tych bardziej doświadczonych riderów jest tym, co pozwala im postawić kite'a dokładnie w tym miejscu okna wiatrowego, gdzie będą go potrzebować, aby w pełni wykorzystać jego power.

Bezpośrednie i responsywne sterowanie

Uzda w Escape została zminimalizowana, dzięki czemu osiągnięto prezycyjne, zwinne skręty. Pozbyto się bloczków - dzięki temu kite jest tak responsywny, a sterowanie jest tak bezpośrednie. Pozwala to na wstawienie kite'a dokładnie w to miejsce w oknie wiatrowym, gdzie go potrzebujesz. Krótkie linki uzdy powodują, że skręca niesamowicie szybko i ciasno - co rewelacyjnie sprawdza się przy kiteloopach. Szybkie skręty, podczas których kite nie wytraca mocy, pozwolą też Escape'owi utrzymać Cię na powierzchni dłużej wtedy, gdy wiatr osłabnie.

Duży zakres wiatrowy

Dzięki temu, że skonstruowany został z ultralekkich (a przy tym ultramocnych) materiałów, a projektanci postawili duży nacisk na obniżenie wagi już na etapie projektowania, Escape V6 zyskał jeszcze większą stabilność i przewidywalność niż poprzednie generacje w jeszcze szerszym, niespotykanym jak na tego typu konstrukcję zakresie wiatrowym.

Wyjdź na wodę wcześniej i wytrzymaj dłużej. Brak środkowej tuby i dzięki temu duży, beztubowy środek latawca to jeden z głównych elementów sukcesu na tej płaszczyźnie.

Wydajność nakierunkowana na freestyle

Kształt otwartego C-shape'a daje Escape'owi ogromne pokłady mocy, gdy zainicjujesz skok. To istna mieszanka Wybuchowego popa i potężnej mocy pociągowej w poziomie. Wspominaliśmy, że to doskonała maszyna do kiteloopów?

Rozmiary i rekomendowany bar

  • Escape 5m² – Navigator S (bar 43cm, linki 22m)
  • Escape 7m², 9m², 11m², 13m² – Navigator M (bar 51cm, linki 22m)
  • Escape 13m², 15m² (*alternatywnie) – Navigator M+ (bar 51cm, linki 24m)
  • Escape 15m², 17m² – Navigator L (bar 60cm, linki 24m)

Filmy