Producent Peter Lynn
Model BAR PETER LYNN NAVIGATOR
Kod towaru AKPL04026
Dostępność W magazynie

1 549,00 PLN

Opis

Bar Peter Lynn Navigator to doskonałe dzieło dostarczające bezpieczeństwa oraz komfortu dla kiteboardingu, landboardingu, czy snowkitingu. Pętla depowera Centrix posiada bardzo rzetelny system bezpieczeństwa oraz krętlik zapobiegający plątaniu się linki depowera. Dzięki temu bar zachowuje dużą przejrzystość.

Bezpieczeństwo jest najważniejszym aspektem w kiteboardingu. Latawce mogą wygenerować czasami za dużo mocy, która nie jest pożądana. W takim wypadku rider potrzebuje odjąć mocy latawcowi w szybki i bezpieczny sposób. Pętla Centrix posiada bardzo szybką oraz dostepną zrywkę. Dzięki krętlikowi nic się nie plącze, dlatego jest zawsze dostępna.

WYTRZYMAŁOŚĆ NAVIGATORA

10 lat doświadczenia w tworzeniu sprzętu kontrolnego pozwoliły firmie Peter Lynn osiągnąć maksimum w dziedzinie wydajności sprzętu. Dzięki użyciu najlepszych technik konstrukcyjnych razem z solidnymi materiałami takimi jak Dyneemowe linki, wzmacniane włóknem formowane części oraz całość ze stali nierdzewnej. Te właściwości upewniają cię, że sprzęt posłuży przez lata.

ŁATWOŚĆ ZMIENIENIA KAŻDEJ Z CZĘŚCI

Bar Navigator został stworzony z najbardziej wytrzymałych materiałów, jednak każda z części w jakiś sposób może ulec zniszczeniu w wyniku długiego użytkowania. Każda z części baru jest dostępna osobno a jej zmienienie na pewno nie sprawi problemu. Taka dostępność nie naraża cię na koszta kupienia całego, nowego baru w razie jakiejś awarii.

ROZMIARY BARU NAVIGATOR ORAZ DŁUGOŚĆ LINEK

Bar jest dostępny w 3 wersjach, każda oferuje odmienną użyteczność ze względu na szerokość drążka oraz długość linek. Dla riderów chcących używać jednego baru do wielu rozmiarów latawca ten Bar stanowi idealne rozwiązanie. Przedłużki linek oraz 2 opcje mocowania linek na barze (szersza oraz węższa) sprawią, że jednym barem obsłużysz większe oraz mniejsze kajty.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY BARU
 • Navigator został opracowany specjalnie dla Chargera, ale współpracuje bardzo dobrze z wcześniejszymi modelami Twin Skin
 • Został skonstruowany tak, że łatwo wymienić w nim każdą część osobno.
 • Chwytaki posiadają mocowania linek hamulcowych na dwóch swoich końcach, co sprawia, że posiadasz możliwość szybkiego przestawienia latawca.
 • Mały rozmiar baru posiada 45 albo 55 cm odstępu pomiędzy swoimi 20m linkami.
 • Średni rozmiar baru posiada 45 albo 55 cm odstępu pomiędzy swoimi 23m linkami.
 • Duży rozmiar baru posiada 55 albo 65 cm odstępu pomiędzy swoimi 20m linkami.
 • W każdym z barów zawarte 3 metrowe przedłużki
CECHY BARU

Zdejmowalny Chcicken-pin: Pozwala na całkowite zdjęcie go i poprawę jazdy unhooked. Dzięki zdjęciu jego, łatwiej wpiąć i wypiąć się z trapezu.

Leash ze zrywką: Wysokiej jakości leash Navigator pozwala tobie pozostać podpiętym do latawca po upadku. Do zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa wyposażono go w zrywkę. Jest niebywale wytrzymały, co upewnia cię o rzetelnym podpięciu ciebie do kajta.

Podstawowa zrywka: Zrywka przy pętli depowra Centrix to prosty i skuteczny system bezpieczeństwa. Jeden ruch wystarczy aby go uaktywnić. Zrywka jest zawsze łatwo dostępna aby ją użyć.

Mozliwość podpięcia „suicide leasha”: to opcjonalna część baru, w którą jest wyposażony Navigator. Taki leash jest przeznaczony dla riderów unhooked, którzy chcą aby ich latawiec utrzymał swój kształt po puszczeniu baru. Dzięki temu można szybko powrócić do jazdy.

Krętlik przy chickenloopie: Znajduje się w górnej części chickenloopa Centrix i pozwala ci na szybkie odkręcenie linek. W odróżnieniu od innych modeli, twój leash dzięki temu może zostać ciągle podpięty do linki bezpieczeństwa podczas odkręcania.

Lekki carbonowy drążek: Zwęża się ku obu końcom, co sprawia, że jest lekki a zarazem bardzo solidny.

Aluminiowe oczko na środku: Bardzo opływowe centralne oczko pozwala na wykonywanie gładkich ruchów barem oraz redukuje przetarcia. Oczko pasuje na styk z górną częścią chickenloopa Centrix. Poprawia to wygodę wpinania się z powrotem po trickach unhooked.

Kolorowa pianka EVA: Zapewnia dobrą przyczepność i jest czerwona z lewej strony. Dzięki temu w każdej sytuacji łatwo rozpoznać, która strona to lewa, a która prawa.

2 punkty mocowania linek przy barze: pozwalają na szybkie skrócenie rozmiaru baru o 10 cm, bądź poszerzenie go. Zwiększa to ilość latawców, jakie jesteś w stanie obsłużyć jednym barem oraz poprawia zakres wiatrowy. Wewnętrzna część chwytaków jest miękka a zewnętrzna część posiada wiele miejsca, aby umożliwić wygodne nawijanie linek.

Podwójna dyneemowa linka depowera: Zapewnia bezpieczeństwo oraz solidne podłączenie latawca.

Kolorowe pływaki: Pomagają utrzymać twój bar na wodzie podczas relaunchu twojego kajta. Lewa strona została oznaczona czerwonym kolorem a prawa czarnym.

Pętle na linkach hamulcowych: Są przyczepione do linek hamulcowych tuż nad pływakami. Pozwalają na wygodne złapanie za linkę hamulcową i wylądowanie latawca.

Stoper: Pozwala na redukcję skoku baru. Może zostać umieszczony gdziekolwiek na lince depowera.

Trymer z knagą: Bar Navigator został wyposażony w knagę, która pozwala na trymowanie mocy twojego kajta. Jest łatwa do wymiany, gdy ulegnie zużyciu.

Linka bezpieczeństwa: czerwona linka sprawia, że jesteś przypięty do kajta po aktywacji zrywki. Biegnie przez cały bar i dziurę w środku pętli depowera.

Dyneemowe linki: Jak na każdy high-endowy bar przystało, Navigator jest wyposażony w Dyneemowe linki najwyższej jakości.

Rozdwojenie linek :Znajduje się około 10’tego metra od baru i nadaje sztywności konstrukcji. Jednocześnie zwiększa się zakres depowera a całość wygląda bardzo przejrzyście.

ZAWARTOŚĆ PACZKI
 • Bar Navigator
 • Linki
 • Leash Navigator
 • Adapter SL
 • Instrukcja oraz naklejki
 • Pokrowiec na bar