Nowość
Producent Peter Lynn
Model Aero
Kod towaru VMPL4707

Opcje produktu

Dostępność Wybierz opcje

od 7 299,00 PLN

Opis

Peter Lynn Aero - Podejmij wyzwanie

Projektanci Peter Lynn mają jedną niezłomną zasadę - na wydajność latawca, składa się nie tylko jego prędkość czy brutalna moc. Wydajność skrzydła wynika z jego szybkości reakcji na polecenia, z precyzji sterowania, odpowiedniego zbalansowania, a przede wszystkim z doświadczenia użytkownika.

Właśnie dlatego, Peter Lynn pracował bez wytchnienia nad udoskonalaniem projektów, aby spełnić swoją potrzebę tworzenia latawców, które wyznaczają trendy, są łatwe w prowadzeniu, zapewniają stabilnośći i cechują się niezwykłą jakością wykonania.

Aero powstało na bazie modelu Vapor. Najbardziej cenionego skrzydła "fullpower / fixedbridle" do ścigania się na wózkach buggy. Modelu Vapor, który ma na swoim koncie rekord prędkości lotu oraz wiele rekordów kitebuggy. Oczywiście podobnie jak swój przodek, Aero zostało wykonane z najwyższej jakości, ultra lekkich materiałów, z zachowaniem ostatnich trendów inżynieryjnych. Aero powstało jako bezkompromisowe skrzydło do racekite, jednocześnie mając zapewnić wyjątkową łatwość użycia i stabilność. Wszystko po to, aby na Twojej, tak Twojej twarzy zagościł ten delikatny, wręcz dyskretny uśmiech satysfakcji gdy za każdym razem zaciągając bar zostawiasz wszystkich daleko z tyłu.

Skrzydło powstało po to, aby przekraczać kolejne granice. Twórcom Aero zależało na latawcu, który odpala już przy najmniejszych podmuchach wiatru po to, abyś mógł cieszyć się swobodnym pływaniem właśnie w tych najspokojniejszych warunkach. Delektować się miękkim pokonywaniem wody, jednocześnie chłonąc delikatną bryzę. Każdy z nas miał kiedyś okazję latać przy słabym wietrze i wie doskonale jak wspaniałym uczyciem jest sunięcie po gładkiej, niezmąconej tafli wody. To właśnie zapewnia Aero, nie tylko na wodzie! Z Aero wyprawy snowkite w zasadzie przestają zależeć od wiatru.

Ogromny zakres wiatrowy

Zbudowany z najwyższej jakości, ultralekkich materiałów Aero, lata już przy najmniejszych podmuchach. Jednocześnie wyjątkowy profil i kształt oraz duży zakres depower zapewnia, że gdy wiatr się wzmoże, latawiec pozostanie pod Twoją kontrolą. Skrzydło zapewnia optymalne czucie na barze w całym zakresie depower, dzięki czemu pływanie to czysta przyjemność.

Ostry jak brzytwa

Stworzony na bazie jednego z najostrzejszych latawców racekite w historii, jednocześnie w pełni stabilny i kontrolowalny. Ustaw go na krawędzi okna i sprawdź jak szybko i ostro można pływać z latawcem!

Niesamowite przyspieszenia

Aero reaguje na polecenia natychmiast. Latawiec jest niezwykle szybki i generuje olbrzymią moc. Dzięki temu bardzo szybko wyjdziesz na wodę i nabierzesz prędkości.

Niezwykle stabilny

Nie ważne jaki styl pływania obierzesz, za każdym razem chcesz skupiać się na pływaniu, a nie latawcu. Aero to skrzydło o bardzo dużym oknie wiatrowym, jednoczesnie niezwykle stabilne na jego krawędzi. Latawiec łączy w sobie cechy bardzo zaawansowanego racekite, dając jednocześnie poczucie sterowania skrzydłem freeride'owym.

Szybkość skrętu

Sterowanie Aero jest precyzyjne, a latawiec jest bardzo czuły, co daje pilotowi poczucie całkowitej kontroli nad skrzydłem. Prędkość Aero pozwala na zwroty z szybkimi i generującymi olbrzymie ilości mocy downloopami, dzięki czemu na hals wyjdziesz jeszcze szybciej.

Czysta moc na żądanie

Moc latawca jest precyzyjnie regulowana poprzez zaciągnięcie baru, co pozwala na sprawne zwiększanie dystansu między Twoimi przeciwnikami, jednocześnie dając możliwość wystrzelenie bardzo wysoko i utrzymania się bardzo długo w powietrzu. Dynamiczna i niezwykle precyzyjnie regulowana moc, pozwala również na osiąganie niesamowitych prędkości. Uważaj! To może uzależniać!

Wersja Ultra Light

Standardowe Aero jest już niezwykle lekkie, ale chcąc wyjść na przeciw kitesurferów porzadających szczyt szczytów techniki, stworzony został model Ultralight.

Model "odchudzony" powstał przez zmianę spobu myślenia o wersjach UL. Zamiast uszyć go z jednego rodzaju materiału, zastosowano kombinację 2x2 dla materiału SkytexTM. Górna warstwa latawca powstała z tkaniny o gramaturze 32 g/m.kw, aby zapewnić wysoką wytrzymałośc na uszkodzenia. Ta warstwa ma najwięcej kontaktu z wodą, trawą, śniegiem i słońcem. Dolna warstwa skrzydła to natomiast tkanina 27 g/m.kw. Przegrody wewnątrz czaszy zostały wykonane z powklenaej i wzmacnianej tkaniny o gramaturze jak warstwa wierzchnia, natomiast V-wsparcia uszyto z wzmocnionego materiału o gramaturze 27 g/m.kw. Uzupełnieniem są krańce skrzydła, które zarówno w części górnej jak i dolnej uszyto z materiału 32 g/m.kw. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko znaczną redukcję masy skrzydła, ale również bardzo wysoką wytrzymyałość.

Wersja Ultra Light dostępna jest na specjalne zamówienie, w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

  Rozmiary i zalecane bary:
 • Aero 7m – Aviator medium
 • Aero 9m – Aviator medium
 • Aero 11m – Aviator medium
 • Aero 14m – Aviator medium
 • Aero 17m – Aviator large
 • Aero 20m – Aviator large

Aero dostępne jest w wersji kite only:

  Latawiec Aero Plecak Aero Peter Lynn Aero Instrukcja użytkownika

Do Peter Lynn Aero zalecamy bar Peter Lynn Aviator

Dostępne kolory:

  7m – Morski 9m – Zielony 11m – Pomarańczowy 14m – Żółty 17m – Niebieski 20m – Czerwony

Uwaga! Ważne!

Restart z wody

Latawiec Aero powstał w technologii umożliwiającej ponowny start z wody. Jest to konstrukcja zamkniętokomorowa, wykonana z ultra lekkich impregnowancyh materiałów, które zapobiegają wlewaniu się wody do wnętrza skrzydła. Niemniej jednak zalecamy przećwiczenie startu z wody blisko brzegu lub na płyciznach, zanim zdecydujesz się na wypłynięcie na głęboką wodę. Zalecamy również starać się utrzymywać latawiec cały czas w powietrzu.

System bezpieczeństwa

Aby zapewnić bezpieczeństwo w Aero zastosowano sprawdzony i zaufany rodzaj systemu bezpieczeństwa typu Flag Out. Zalecamy sprawdzenie linek uzdy, bloczków i całego speedsystemu przed startem lub restartem. Splątanie uzdy może być niebezpieczne.

Jak dbac o materiał

Aero zostało wykonane z ekstremalnie lekkich materiałów, które są podatne na uszkodzenia i rozciągnięcia. Mimo, ze producent wybrał materiały o najwyższej możliwej jakości, warto pamiętać, aby obchodzić się z latawcem ostrożnie, szczególnie na lądzie i śniegu. Wyjątkową uwagę prosimy zwracać na uzdę i speedsystem.

Wymagane doświadczenie

Aero to jedno z najłatwiejszych w prowadzeniu, tak zaawansowanych skrzydeł na rynku. Niemniej jednak wymaga od użytkownika doświadczenia z tego typu latawcami, aby unikać niebezpiecznych sytuacji. Nawet mając doświadczenie, nie zalecamy latać w niepewnych warunkach pogodowych, lub w warunkach niebezpieczenych, takich jak sztormy czy wiatr offshore.

Filmy